Vistseraalmassaaž

Sise-elundid koos närvisüsteemiga moodustavad peamise elujõu allika ning on meie emotsioonide, biokeemia ja elujõu keskmeks. Kõhupiirkonnas on üle saja miljoni neuroni, seega asub seal meie enteraalne närvisüsteem-intuitsiooni ja “kõhutunde” esmane lähtepunkt. Kõhupiirkonna tundlikkus ja haavatavus on justnimelt põhjuseks, miks ollakse nii vastuvõtlik turvalisele, rahustavale ja taastavale puudutusele.

Kui oleme ärevad ja stressis, on loomulik instinkt kaitsta pehmet kõhualust ning “talletada” sinna emotsioone, põhjustades mitmekihilisi probleeme terves kehas. Soolestiku ümbritsevad silelihased tõmbuvad pingesse, tõmmates kaasa seedeelundkonda ümbritseva kõhukelme ja fastsiad, põhjustades mitte ainult kõhuvalusid vaid ka seljavalusid. Lisaks võivad kõhupiirkonnas läbi viidud kirurgilised operatsioonid põhjustada liidete tekkimist ja mitme suunalisi häireid kõhupiirkonna fastsiate ja lihaste seisundis.

Rahustades massaaži käigus enteraalset närvisüsteemi saame lõõgastada soolestiku silelihaseid, vähendades valu, parandades seedefunktsiooni ning vähendades kõhupiirkonna fastsiate pinget seljalihastele ning teistele keha piirkondadele. Mõnikord on võimalik eraldada isegi operatsioonijärgselt tekkinud liiteid, luues tasakaalu ning liikumise kergust kehatüves.