Aroomi massaaž

Aroomimassaaž on baasõlisse segatud aroomiõlidega teostatav sujuvaid ja silitavaid massaaživõtteid kasutav massaaž. Aroomimassaaž on tõhus massaaživorm stressi maandamiseks ning kehalise ja vaimse väsimuse leevendamiseks.

Eeterlikud õlid mõjuvad hästi hingamisteedele, närvisüsteemile ja seedimisele. Aroomimassaaži kasutatakse üsna edukalt külmetushaiguste ennetamiseks nii lastel kui täiskasvanutel. Kõik aroomimassaažiks kasutatavad eeterlikud õlid on baktereid hävitava ja põletikuvastase toimega, tugevdavad aktiivselt immuunsust ja kaitsevad organismi elujõudu. Regulaarsed aroomimassaaži seansid parandavad meeleolu, taastavad loomulikud biorütmid, võtavad maha väsimuse ja pinge, parandavad mälu ja und ning leevendavad peavaluhooge, stressi ja taastavad närvisüsteemi. Kui kasutada õigeid eeterlikke õlisid, ei ole aroomimassaažil vastunäidustusi.

Massaaž mõjub otseselt läbi naha ja kaudselt  läbi meeleorganite. Aroomimassaaži ajal tungivad eeterlikud õlid pooride kaudu sügavatesse nahakihtidesse, levides sealt vere ja lümfi kaudu edasi kogu organismi.   Aroomiõlide imendumine on selektatiivne, sõltuvalt inimese nahatüübist ja seisundist.