Lugemist

HEA TEADA!

Massaaži ei peaks pidama luksuseks või liigseks hellitamiseks, sest see on nii ihule kui hingele mitmekülgselt kasulik. Üks massaaž kuus kaalub selle hinna mitmekordselt üles. Seega naudi seda nii tihti kui saad!

STRESS, ÄREVUS, DEPRESSIOON

On tõestatud, et massaaž võib soodustada ajus heaoluhormoonide (serotoniini ja dopamiini) tootmist, tugevdada immuunsust ja parandada une kvaliteeti.

Lisaks keha ja vaimu rahustamise saavutamisele on massaaž oluline organismi puhastamiseks jääkainetest ning seeläbi mõjutab ka lihaseid. Pinges lihased on stressis või väsinud ja nõrgad lihased! Sellised lihased kleepuvad pikema aja jooksul kokku ja raskendavad liikumist. Õigesti teostatud massaaži abil on võimalik kokku kleepunud lihased lahti mudida ja tekitada kergendus “Nagu koorem langes õlgadelt”  tunne massaaži järgselt. Vabanedes stressist või ärevusest väheneb ka lihaspinge, vabanedes lihaspingetest ja nendest tulenevast ebameeldivus tundest, väheneb ka stress või ärevus!

MASSAAŽ JA VALUS MASSAAŽ

Sageli ütlevad kliendid, et soovivad tugevat massaaži ja neile meeldib kui on valus. Tegelikult ei peaks, isegi ei tohiks massaaž valu tekitada. Erandiks, kus lihas on väga pikalt olnud pinges, ongi see puudutustele valuga reageeriv. Siis tuleb sellest massöörile kindlasti teada anda. Tavaliselt on see siiski näha lihaskontraktsiooni tekkimisel ja siis rakendab massöör teisi võtteid lihasega manipuleerimiseks.

Massaaži ajal valust hinge kinni hoidmine või hammaste krigistamine lisab kehale pinget juurde ja teeb lihased jäigemaks, mitte ei aita neid lõõgastada. Sügav ja rahulik hingamine valu ajal on lihaste lõõgastumise jaoks väga oluline! Kõige parem on lihastele mõõdukas surve, mis aitab neil avaneda, pehmeneda ja eralduda. Massaaži eesmärk ei ole lihaskiudusid kahjustada, tekitada sinikaid ja lisastressi. Ära häbene jääda massaaži ajal magama!

MIKS MASSAAŽI MINNA

Arvatakse, et massaažis peaks käima ainult siis, kui on tekkinud lihaspinge. Tegelikult võiks võtta massaaži kui kehahooldust ja see võiks kuuluda regulaarselt iga inimese ellu.

Oluliselt kergem on massööril tegeleda lihastega, mis on saanud regulaarselt massaaži. Ka kliendil endal on võimalus siis seda protseduuri nautida ja lõõgastuda. Massaaž aitab ennetada probleeme erinevate elustiilidega inimestel. Erandiks on olukorrad, kui inimene on ennast vigastanud või mõne lihase ära tõstnud, rebestanud.

Sageli tulevad inimesed massaaži mõne lihasprobleemiga. Reeglina pinges lihase tõttu, mis tekitab valu. Mõnede teraapiate järel enam valu ei ole ja nii arvatakse, et nüüd rohkem ei ole vaja massaažis käia. Tegelikult vajab keha siiski väikest abi erinevate ülesannetega toime tulemisel. Massaaž ehk hõõrumine nahal eemaldab pindmised surnud naharakud. Aktiveerib nahaaluse vere- ja lümfiringe. Lümfivedeliku kaudu kogutakse kehast kokku eemaldamist vajavad ainejäägid, mis suunatakse vereringesse. Vereringest edasi liiguvad jääkained läbi neerude, kuni eemaldumiseni kehast urineerimise kaudu. Sinna vahele jääb veel seedesüsteemi aktiveerimine. Hapniku ja toitainete transport lihasteni, kudedeni, rakkudeni. Hormoonide töö tasakaalus hoidmine (stress ja ärevus). Kasvuhormoonide tööshoidmine lastel. Ehk siis kogu keha funktsioneerimisele saab kaasa aidata regulaarse massaažis käimisega. See on mõnus ja tervist ning rahakotti säästev meetod, mida iga inimene ise enda jaoks rutiiniks saab muuta.Kui haigusi ja terviseprobleeme ei esine, võiks massaažis käia korra kuus või iga kahe nädala tagant. 

KAS MASSAAŽI AJAL PEAB OLEMA VAIKSELT

Inimesed soovivad massaaži nautida erinevalt. Mõned inimesed soovivad vaikselt oma mõtetes olla. Mõnedele meeldib sellel ajal hoopis tukastada. 

Kui sinul on soov samal ajal vestelda, siis see ei ole keelatud. See võib hoopis psühholoogiliselt teraapiale kaasa aidata. On neid kes elavad üksinda ja vajavad suhtlemist. On neid kes tahavad midagi hingelt ära rääkida ja tunnevad ennast just massaaži laual vabalt.

Kindlasti tuleb anda märku massöörile, kui mõni koht on valus. Kannatada hambad ristis ja hinge kinni hoides kindlasti EI TOHI! Selline olukord töötab vastupidiselt massaažile ja lihaste lõdvestamisele. Üldjuhul märkab massöör, kui inimene ennast valust pingesse tõmbab. Mõni inimene aga oskab seda teha väga märkamatult ja nii ei pruugi massöör seda märgata. Massaažiteraapia on koostöö kliendi ja massööri vahel, kus üks osapool soovib anda endast parima ja teine osapool soovib saada parimat tulemust.

MASSAAŽI JÄRGSELT HAIGE

Kliendid võivad mõnikord tunda ennast massaaži järgselt haiglasena. See ei pruugi tähendada, et massöör, kes on oma ala spetsialist, tegi Teid haigeks.

Massaažiga vallanduvad vabad radikaalid lihassõlmedest. Pingete ja toksiinide vabanemisel aktiveerub immuunsüsteem ja püüab antud olukorraga toime tulla ja hakkama saada. Pikalt pinges olnud kaelalihaste lõdvenemisel pääseb pähe varasemaga võrreldes olulisemalt rohkem hapnikurikast verd. Sellest tulenevalt võib tekkida peavalu. Vajadusel tuleb kasutada valu leevendavaid medikamente. INFORMEERI JÄRGMISEL KORRAL SELLEST OMA MASSÖÖRI, SEST SIIS TULEB TERAAPIA ÜMBER KORRALDADA!

Mõnikord mängib sellises olukorras rolli ka kuuseis, hormoonide tasakaal kehas (naistel menstruatsiooni tsükkel), väsimus, magamatus, stress. Söömata olek võib juba massaaži laual olles olemise väga halvaks teha. Samuti ka vahetult enne massaaži liigne söömine. Alkoholi tarvitanud klient võib hakata massaaži ajal oksendama.

Mõnel inimesel võib olla järgmisel päeval nahk hell ja tundlik. Kui massaaži ajal on tunda, et nahk hakkab veidi kipitama, tuleks massööri sellest kindlasti teavitada. Massöör ei tunne seda ja naha punetamine on hoopis vajalik, millest massöör ei saa naha kipitus tunnet järeldada. Mõnel kliendil võib mõni kohta olla isegi sinine. Kui klient ei ole hoiatanud massööri, et tal tekivad sinikad kergesti ei saa massöör seda teada. Teinekord ei tea klient isegi, et tal selline omadus on. Väita mitmeid päevi hiljem, et massöör tegi nii tugevat massaaži, et näiteks selg on sinine ei ole usutav. Sellisel juhul pidi klint kas hambad risti massaaži ajal valu kannatama ja mitte massööri sellest teavitama või tekkis hoopis organismis mingi rektsioon. Sellisest olukorrast oleks väga vajalik oma massööri teavitada! Siis leitakse koos sobivam massaaž.